Tynki gipsowe i wapienne

 

 

Tynki gipsowe

 Tynki gipsowe, takie jak np. Knauf MP-75L to produkty uniwersalne, które doskonale nadają się do wykorzystania praktycznie we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych oraz użytkowych. Mogą być one stosowane również w pomieszczeniach wilgotnych, czyli łazienkach oraz kuchniach.

Tynki gipsowe jednowarstwowe wykonywane są w oparciu o odpowiednio zaprojektowane agregaty tynkarskie.

Jedną z największych zalet jakie posiadają tego typu tynki gipsowe jest krótki czas wykonania oraz niewielkie - niemal niezauważalne ubytki podczas obróbki. Dodatkowo tynki te umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości powierzchni o niezwykłych parametrach gładkości i równości. Tynki gipsowe jednowarstwowe cechują się również krótkim czasem schnięcia wynoszącym od 7 do 14 dni. Uwzględniając stabilny czas obróbki, wynoszący około 3 godzin, bez większych zakłóceń można planować cykl technologiczny wykonania prac tynkarskich. Jest to ogromny atut i przewaga podczas realizacji każdego projektu. Średnio dziennie, brygada tynkarska jest w stanie wykonać ponad 100 m2 dziennie.

Wykorzystanie tynków maszynowych to znaczący skok technologiczny w budownictwie, który rozwiązał ogromny problem dotyczący jakości tynków wewnętrznych.

Tynki cementowo-wapienne

Połączenia wapna i cementu charakteryzuje się ogromną wszechstronnością, opierającą się na rozmaitych możliwościach użytkowania. Ta mieszanka znajduje swoje zastosowanie zarówno wewnątrz budynku, jak również na jego elewacjach. Tynki cementowo - wapienne mogą być również stosowane w tak zwanych pomieszczeniach suchych - pokojach, klatach schodowych czy piwnicach oraz wilgotnych czyli łazienkach i kuchniach. Źródłem uniwersalności tynków cementowo - wapiennych jest ich przyczepność. Mogą być one stosowane bezpośrednio na podłoża betonowe, czerwoną ceramikę, cegłę silikatową , a także bloczki z betonu komórkowego, bez konieczności stosowania jakichkolwiek środków gruntujących. Dodatkowe tynki te zabezpieczają przez korozją biologiczną, czyli grzybami i są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne.

   Prace tynkarskie

W ofercie mamy:
  • tynki gipsowe
  • tynki cementowo-wapienne

Prace tynkarskie to:
  • odpowiednie zagruntowanie powierzchni ściany i sufitu, za pomocą odpowiedniego preparatu, który zapewni większą przyczepność, a także równomierną chłonność podłoży,
  • zabezpieczenie miejsc narażonych na pęknięcia za pomocą siatki zbrojącej,
  • wzmocnienie ościeżnicy drzwi, okien oraz naroży samych ścian odpowiednimi aluminiowymi profilami,
  • Nałożenie tynku gipsowego przy pomocy agregatu,
  • Nadanie stosownej faktury tynku .

Ile kosztuje tynk gipsowy?

Koszt prac tynkarskich uzależniony jest od kilku czynników. Przede wszystkim od ilości zuzycia materiału oraz odległości dojazdu do obiektu. Zużycie materiału zależy od jakości i precyzji prac murarskich w budynku.

Szczegóły dotyczące ceny usługi uzyskają Państwo kontaktując się z naszą firmą pod numerem telefonu 797 651 975  lub wysyłając e-mail newbudkrakow@gmail.com